У проекті бюджету на 2019 рік передбачено збільшення частки інвестиційних витрат у загальних витратах на вугільну галузь.

У проекті бюджету на 2019 рік передбачено збільшення частки інвестиційних витрат у загальних витратах на вугільну галузь.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час виступу у Верховній Раді 21 вересня, передає прес-служба уряду.

Так, на дотації збитковим державним шахтам уряд планує витратити 1,4 мільярди гривень, в той час як інвестувати у покращення умов видобутку вугілля — 2,3 мільярди гривень.

«Завдання — вийти на баланс підтримки різниці в собівартості, яка, певно, ще зберігатиметься, і інвестування у збільшення видобутку і зменшення собівартості видобутку», — повідомив Гройсман.

Раніше Гройсман вже повідомляв, що більшість державних шахт в Україні є збитковими, в той час як прибуток приносять лише 4 шахти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

Нагадаємо, що 13 липня, перед завершенням сесії, Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень.

Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

Раніше повідомлялось, що Мінфін направив 220 мільйонів гривень для виплати зарплат шахтарям.

Нагадаємо, що на початку 2018 року в приміщенні Міненерговугілля працівники трьох шахт «Селидіввугілля» оголосили безстрокове голодування. Вони закликали, аби держава «привела в належний стан вугільну галузь і визнала, що на теперішній час без фінансової підтримки з боку держави своєчасна винагорода праці шахтарів неможлива».

Також на Волині близько 100 шахтарів вийшли в селі Старовойтове і перекрили дорогу, вимагаючи виплатити зарплату за липень-серпень.

Поділитись: