УКРАЇНА

Уряд має визнати факт існування таємних ізоляторів СБУ — Amnesty International

19 березня, 2018 16:32
УКРАЇНА/Уряд має визнати факт існування таємних ізоляторів СБУ — Amnesty International
Зберегти
Вигляд
Уряд України має визнати факти незаконних затримань людей та існування таємних ізоляторів СБУ. Влада має вжити заходів для ліквідації подібних місць несвободи.

Уряд України має визнати факти незаконних затримань людей та існування таємних ізоляторів СБУ. Влада має вжити заходів для ліквідації подібних місць несвободи.

Про це йдеться у заяві організації Amnesty International.

«Замість того, щоб належним чином відреагувати на зловживання, українська влада заперечує факти, відмовляє жертвам у встановленні справедливості та перешкоджає ефективному та ретельному розслідуванню серйозних порушень прав людини. Влада має не покривати злочини, а визначити та притягти до відповідальності причетних до них осіб», — заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

В організації додали, що майже через два роки після доповіді правозахисників про випадки свавільного затримання та тривалого утримання людей, факти цього так і не розслідували належним чином.

«Люди, яких довільно затримали та незаконно утримували під вартою у контрольованих урядом таємних в’язницях на Сході України, стикаються з новими серйозними перешкодами на шляху до справедливості», — йдеться у заяві Amnesty.

Щонайменше п’ятеро людей, яких у 2015 та 2016 роках незаконно утримували в таємних ізоляторах СБУ, подали скарги щодо жорстокого поводження та тортур.

«Майже два роки минуло, але вони і досі не можуть вибороти справедливість, наштовхнувшись на стіну заперечення, зведену владою», — сказала Таня Купер, дослідниця Human Rights Watch в Україні..

27 березня в одній із цих справ апеляційний суд має винести рішення.

Йдеться про Костянтина Безкоровайного — мешканця міста Костянтинівка на Донеччині. Його звинуватили у намірі отруїти водоймища міста ціанідом калію. Як стверджує сам Безкоровайний, його протягом 15 місяців  до лютого 2016 року незаконно утримували в таємному ізоляторі Служби безпеки у Харкові.

В ефірі Громадського адвокатка Безкоровайного заявила, що планує поновити справу про його незаконне утримання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мене погрожували розстріляти» | Історія Костянтина Безкоровайного з доповіді AI та HRW.

Розслідування Громадського про таємні тюрми СБУ підтверджує факти про їхнє існування, наведені правозахисниками, уважає виконавча директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук. Вона також зазначила, що незаконне утримання людей може свідчити про спробу СБУ організувати обмін полонених.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Таємний ізолятор СБУ розслідування Громадського.

Громадське провело розслідування, яке дає підстави стверджувати, що так звані «таємні тюрми СБУ» дійсно функціонували. Про існування таємних місць утримання, зокрема, в недіючому ізоляторі Харківського управління СБУ у липні 2016-го повідомили правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch. Журналісти Громадського поспілкувалися з п'ятьма особами, які стверджують, що більше року їх утримували в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду та слідства. Служба безпеки України заперечує факт утримання людей у харківському ізоляторі СБУ.

 

Пов`язані новини