Дочірня компанія Газпрому Nord Stream AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», заявила про те, що розпочала прокладку труб дном Грайсфвальдської затоки.

Дочірня компанія Газпрому Nord Stream AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», заявила про те, що розпочала прокладку труб дном Грайсфвальдської затоки.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Nord Stream AG.

Там зазначають, що судно Castoro 10 розпочало підготовчі роботи для укладання труб 24 липня. Зараз судно закріплене на якорях неподалік міста Лубмін, що у Німеччині.

«У ході робіт труби будуть зварюватись на борту судна в єдине сплетіння і проштовхуються на берег за допомогою лебідки, щоб з'єднати берегові об'єкти «Північного потоку-2» з морською частиною газогону», — йдеться у повідомленні.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

23 липня заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що США підтримують транзит російського газу до ЄС через Україну та засуджують будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи. Проте після зустрічі з Путіним, Трамп пом’якшив свою позицію щодо російського газопроводу.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: