Світ

РФ провела навчання з форсування Дністра: молдовський міністр назвав це провокацією

16 серпня, 2018 12:33
Світ/РФ провела навчання з форсування Дністра: молдовський міністр назвав це провокацією
Зберегти
Вигляд
Група російських військ 14-15 серпня провела несанкціоновані навчання в Придністров'ї, під час яких відпрацьовувалася форсування Дністра.

Група російських військ 14-15 серпня провела несанкціоновані навчання в Придністров'ї, під час яких відпрацьовувалася форсування Дністра.

Про це повідомляє місія ОБСЄ в Молдові.

«Місія ОБСЄ в Молдові висловлює стурбованість у зв'язку з проведенням оперативної групою російських військ навчань з форсування річки, що проводяться в зоні безпеки Оперативною групою російських військ 14 і 15 серпня», — йдеться в повідомленні.

У повідомленні вказується, що спостерігачам ОБСЄ був ускладнений доступ до повноцінного спостереження за навчаннями.

Росія не може вважатися миротворцем у Придністров'ї і пішла на провокацію проти Молдови, заявив молдовський міністр оборони Еуджен Стурза.

«Такі навчання у зоні безпеки, з броньованими вантажівками без номерних знаків — це провокаційні дії, які підривають основи обґрунтування російської сторони як миротворчої місії. Їм вкрай складно пояснити, що навчання маленьких зелених чоловічків переходу Дністра на бронетехніці не є миротворчою місією, і те, що вони роблять, не забезпечує ніякого миру в регіоні. Може, ОБСЄ допоможе нам пояснити різницю?», — написав він у Facebook. 

24 червня невизнане Придністров’я відмовилося виводити російські війська. Президент Молдови Додон, відомий своєю прихильністю до РФ, також виступив проти виведення російських військ з Придністров’я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленькі кроки до особливого статусу: Про що домовились Молдова й невизнане Придністров’я

Придністров'я — самопроголошена держава, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Незалежність так званої «ПМР» було проголошено у серпні 1991 року за ініціативи сепаратистів, підтримуваних російською армією.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ (Не)визнані: Придністров'я

На території невизнаної республіки розташовані склади з російською зброєю та війська РФ, загалом 1700 осіб — 400 так званих російських миротворців, що з’явилися під час військового конфлікту в 1992-му за домовленістю з Кишинівом, і військові 14-ї російської армії, які залишилися в Придністров’ї ще з часів СРСР, на виведенні яких наполягає Молдова.

З 2008 року Москва виплачує пенсії придністровським пенсіонерам. Щомісяця, за підрахунками російського видання «Независимая газета», Росія витрачає на це близько 1,5 мільйонів доларів.

Придністров’я не платить за російський газ. Загальний борг невизнаної республіки перед Москвою — 6 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Керівництво «ПМР» готове до переговорів» — інтерв’ю з представником України з придністровського конфлікт.

Пов`язані новини