УКРАЇНА

Уряд відмовився від проекту про Службу фінрозслідувань— Найєм

17 квітня, 2018 16:58
УКРАЇНА/Уряд відмовився від проекту про Службу фінрозслідувань— Найєм
Зберегти
Вигляд
У Кабінеті міністрів відмовились від ідеї про створення незалежної служби фінансових розслідувань на користь Національного бюро фінансової безпеки.

У Кабінеті міністрів відмовились від ідеї про створення незалежної служби фінансових розслідувань на користь Національного бюро фінансової безпеки. 

Про це повідомив народний депутат від БПП Мустафа Найєм у своєму блозі на «Українській правді».

За його словами, розроблений Мінфіном законопроект, що передбачав створення аналітичної служби підтримав Кабінет міністрів, МВФ та представники бізнесу. Але після засідання Національної ради реформ, його не направили на розгляд парламенту, хоча мали це зробити.

«Зазначу, що така процедура не передбачена жодними законами. Національна рада — виключно дорадчий орган, який не має ніяких повноважень робити ревізію актів та законопроектів Кабміну», — зазначив Найєм.

За словами депутата, після цього законопроект Мінфіну не доопрацьовували та не перероблювали.

«У цій ситуації прем’єр мав би направити законопроект до парламенту та відстоювати там свою позицію, проте замість цього закон просто зник», — додав депутат.

На думку Найєма, в уряді відмовились від ідеї створювати незалежну та аналітичну Службу фінансових розслідувань на користь зареєстрованого проекту закону очільниці комітету податкової та митної політики Ніни Южаніної. Останній передбачає створення Національного бюро фінансової безпеки, що буде підпорядковуватись президенту.

Міністерство фінансів представило законопроект про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року. Через місяць Порошенко виступив за її невідкладне створення.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Пов`язані новини