Життя

Урядові війська Сирії застосували хімічну зброю у Східній Гуті — ВВС

14 січня, 2018 02:40
Життя/Урядові війська Сирії застосували хімічну зброю у Східній Гуті — ВВС
Зберегти
Вигляд
У сирійській Східній Гуті, неподалік від Дамаску, під час атаки урядових військ був використаний отруйний газ.

У сирійській Східній Гуті, неподалік від Дамаску, під час атаки урядових військ був використаний отруйний газ.

Про це повідомляє ВВС із посиланням свідчення на місцевих мешканців.

Жителі провінції відчули після авіаудару характерний запах. Щонайменше шестеро людей звернулися за допомогою до лікарів з ознаками отруєння газом.

Нагадаємо, літаки сирійської урядової армії та їхніх російських союзників 6 січня завдали авіаударів по утримуваній опозицією Східній Гуті, унаслідок яких загинули щонайменше 17 цивільних.

4 квітня 2017-го у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом. За даними ЮНІСЕФ, через хімічну атаку загинули 27 дітей.  Результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власних заходів». 6 квітня Сполучені Штати запустили 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Пов`язані новини