Урізання зарплат чиновників під час карантину визнали неконституційним
Конституційний суд України 28 серпня визнав, що обмеження заробітних плат державних службовців і суддів під час карантинну є незаконним та скасував це рішення й відповідні зміни до держбюджету.
Про це повідомила пресслужба КСУ.
Що цьому передувало
З відповідним поданням до КСУ звернувся 29 травня пленум Верховного Суду. Він оскаржив положення законів «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та «Про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік"», які стосувалися обмеження зарплат чиновників під час карантину.
Верхню межу для заробітних плат чиновників, депутатів та суддів парламент затвердив ще 13 квітня, коли ухвалив зміни до держбюджету. Вони не мали бути більшими, як 10 мінімальних зарплат.
Що ухвалили
Тепер ці обмеження скасували. Їх визнали неконституційними і вони втратили чинність.
Що кажуть у президента
Як пояснив «Інтерфакс-Україна» представник президента України у КС Федір Веніславський, рішення є очікуваним і обґрунтованим, оскільки Верховна Рада не могла законом про держбюджет змінювати розмір зарплати, передусім суддів.
Чому урізали зарплати
З ініціативи Зеленського. Проанонсував він це ще на початку квітня у своєму відеозверненні. Пояснив коронавірусною кризою.
«Затягти паски мусять усі державні службовці. Незалежно від рангу та посади, вже з квітня їх зарплата не перевищує 47 тисяч гривень», — казав тоді президент.
«Мільйонні зарплати та премії пішли у минуле», — додавав Зеленський.
- Поділитися: