У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що планують підтримувати аграрний експорт та водночас слідувати, аби на внутрішньому ринку не виникало дефіциту аграрної продукції.

Про це повідомив міністр розвитку економіки Ігор Петрашко під час брифінгу 8 квітня.

«Ми, як великі сільськогосподарські експортери, дуже уважно ставимося до двох речей: щоби наші підприємства, фермери, переробники змогли продовжити експортувати продукцію. Водночас, зберігаючи стабільність цінової динаміки на ключові продукти, які споживає населення», — повідомив Петрашко.

Він додав, що важливо, аби ціни на продукти всередині України були максимально доступними для населення, а дефіциту цих продуктів не було.

Також Петрашко заявив, що в Україні достатньо зерна і наразі немає підстав говорити про його дефіцит.

Раніше стало відомо, що уряд та аграрні компанії домовилися обмежити експорт зернових у цьому маркетинговому році, який закінчується 30 червня, до 20,2 мільйона тонн. Потреби держави у зернових складають 4,8 мільйона тонн.

7 квітня у Мінекономіки повідомили, що Україна скоротила обсяги експорту агропродукції.

Зазначимо, що експорт зернових — одна з найбільших статей експорту України, який приносить державі до 40% валютної виручки та сприяє фінансовій стабільності. Тому зменшення експорту зернових може завдати суттєвої економічної шкоди.

Поділитись: