Кабінет міністрів України продовжив до 1 травня дію постанови, якою дозволив теплокомуненерго розраховуватись не за весь придбаний у Нафтогазу газ, а лише на 60-78%. У Нафтогазі повідомили про мільйонні збитки від такого рішення.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Там зазначають, що першочергово цю постанову уряд ухвалив у листопаді 2018 року, коли низка теплокомуненерго могла зірвати опалювальний сезон через значну заборгованість перед Нафтогазом.

Відтак, для того, аби Нафтогаз не відключив газ постачальникам тепла посеред листопада, Кабмін знизив норму розрахунків з Нафтогазом з 90% до 78% (а для державних теплокомуненерго до 60%). Відтак, таким підприємствам дозволили платити за 60-78% спожитого газу, не боячись відключення газопостачання.

У Нафтогазі заявили, що через рішення продовжити дію цієї постанови протягом квітня компанія недоотримає 787 мільйонів гривень.

«На сьогодні заборгованість тепловиків перед Нафтогазом складає 40,5 млрд грн. Інвестування цієї суми у розвиток видобутку газу дозволило б збільшити обсяги видобутку до рівня, який забезпечив би енергонезалежність України», — повідомляють у Нафтогазі.

Раніше повідомлялось, що Нафтогаз пробачив 5 теплокомуненерго 162 мільйони гривень пені та штрафів.

Зазначимо, що через значну заборгованість перед Нафтогазом ледь не зірвався початок опалювального сезону у низці українських міст, зокрема у Смілі. 1 березня місто сплатило визначений договором про реструктуризацію борг.

У Нафтогазі повідомляли, що через двомісячну прострочку комунального підприємства Сміли, місту можуть припинити постачати газ для опалення будинків.

Нагадаємо, що на початку опалювального сезону у низці міст України виникли проблеми з отриманням газу для опалення будинків від Нафтогазу. Зокрема, Нафтогаз відмовлявся постачати газ через значні борги комунальних підприємств за газ.

У справу втрутився президент Петро Порошенко, який заявив, що «крутити вентиль — це не є справа президента». Він дав місцевій владі декілька годин на те, аби дати опалення у місті.

17 листопада 2018 року у ДСНС оголосили, що у Смілі всі будинки підключили до опалення.

Поділитись: