Уряд не подає законопроєкти, які спрямовані проти конкретних осіб чи банків — прем'єр
Прем’єр—міністр України Олексій Гончарук заявив, що поданий урядом законопроєкт щодо врегулювання виведення з ринку неплатоспроможних банків не пов’язаний з ПриватБанком.
Про це він сказав в етері програми «Свобода слова» на ICTV.
«Ми не рекомендуємо і не подаємо до Верховної Ради якихось законів, які спрямовані проти конкретних осіб або проти конкретних банків, тому це не зовсім так», — сказав очільник уряду.
На його думку, цей проєкт закону має захистити українських платників податків.
«Дуже часто, коли банки або виводяться з системи, або визнаються неплатоспроможними, то є ризик їх повернення назад через судове рішення, воно може дестабілізувати систему», — пояснив Гончарук, додавши, що поданий закон має «унеможливити такі фактори».
У листопаді 2019-го стало відомо, що в українському уряді розробляють новий законопроєкт, у якому хочуть прописати пряму заборону повертати виведені з ринку шляхом націоналізації банки колишнім власникам. Таку вимогу Україні висунув Міжнародний валютний фонд.
8 грудня очільник Кабміну повідомляв, що Національний банк у співпраці з урядом готують законопроєкт, яким заборонять повертати неплатоспроможні банки їхнім колишнім власникам.
11 грудня Кабмін подав відповідний законопроєкт до Верховної Ради.
Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.
За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
- Поділитися: