Уряд обмежив час перебування військових на лікуванні за кордоном
Кабінет Міністрів уніс зміни до постанови від 5 квітня 2022 року №411 щодо відправлення на лікування за кордон українських військовослужбовців, які постраждали через російську агресію. Тепер вони зможуть лікуватися там не більше ніж рік.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Відтепер за рішенням уряду загальний час перебування захисників України на лікуванні за кордоном не може перевищувати 12 місяців поспіль.
Термін охоплює час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоровʼя до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, передає Мельничук.
Раніше уряд спростив механізм направлення військовослужбовців на лікування за кордон. Тепер проведення консиліуму військово-медичного закладу не потрібне.
Як військовому потрапити на лікування за кордоном
Медзаклад, у якому військовий перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон і готує пакет документів, зокрема:
- згоду військового або його законного представника на лікування за кордоном;
- згоду на обробку та передання персональних даних медзакладам іноземних держав;
- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою Міністерством охорони здоровʼя;
- висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.
Висновок та інші документи надсилають до державного органу, де служить поранений військовий. Надалі це розглядає МОЗ і скеровує запит до країн Європейського Союзу щодо готовності безоплатно надати захисникові України медичну та реабілітаційну допомогу.
Після цього МОЗ за сприяння офіційних структур Єврокомісії перевозить захисника до закордонної клініки.
- Поділитися: