Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою дозволив укласти кредитну угоду між державним Укргазбанком та Міжнародною фінансовою корпорацією (що входить до структури Світового банку), яка передбачає можливість входження у капітал банку.

Відповідну постанову уряду опублікували на офіційному сайті Кабінету міністрів.

Зокрема, уряд уповноважив міністерку фінансів України підписати всі необхідні документи для реалізації кредитної угоди, в межах якої частину акцій Укргазбанку можуть передати Світовому банку.

Також уряд затвердив основні умови цієї угоди та уповноважив Мінфін, у разі передачі акцій Укргазбанку, передбачати витрати, які пов'язані з цією угодою, у бюджеті.

11 листопада Міжнародна фінансова корпорація (IFC) затвердила угоду, в межах якої можлива передача 20% акцій Укргазбанку. Зокрема, угодою передбачено, що IFC видасть Укргазбанку кредит на 30 мільйонів євро терміном на 5 років. При цьому IFC залишить за собою право стягнути заборгованість за цим кредитом не грошима, а акціями банку.

У вересні 2019 року стало відомо, що IFC може отримати близько 20% акцій Укргазбанку в межах кредитної угоди на 30 мільйонів євро.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — це міжнародна фінансова організація, яка входить до групи Світового банку. Корпорація використовує капітал та експертні поради для розбудови ринків країн, що розвиваються. У 2017 році обсяг довгострокових інвестицій МФК досяг $19,3 млрд.

Укргазбанк на 94,9% належить державі. Наразі банк спеціалізується переважно на кредитуванні проєкт з відновлювальної енергетики.

Наприкінці 2018 року банк залучив $500 млн у китайських інвесторів для будівництва Дністровської ГАЕС.

Поділитись: