Уряд показав план вакцинації українців. Тим часом в Україну прибуло 0 вакцин

Кабінет міністрів представив календарний план вакцинації проти коронавірусу в Україні. Розпочати процес планують у лютому, проте жодна доза вакцини до України поки не доїхала.
Про це повідомляє пресслужба Кабміну.
Прем’єр Денис Шмигаль зауважив, що в Україні вже є Національний план вакцинації, який має 5 етапів.
«Усе це має бути відображене в Календарному плані на цей рік. Зокрема, хто, коли й де зможе безкоштовно отримати ефективну вакцину від коронавірусу», — сказав він.
Далі головний санітарний лікар Віктор Ляшко каже про рішення «оперативного штабу з протидії вакцинокерованим інфекціям у МОЗ».
«Враховуючи соціологічні опитування, штаб визначив прогнозовану кількість вакцин для закупівлі Україною на рівні 15 мільйонів додаткових доз», — ідеться в повідомленні.
Питання, питання і ще раз питання
Поки влада складає календарні й національні плани вакцинації, чиновники годують обіцянками про закупівлю вакцин і запевняють, що щеплення почнуть робити вже в лютому, в Україну досі не привезли жодної дози вакцини.
Що ми маємо? Обіцянку від глобального механізму COVAX надати чи то 8, чи то 16 мільйонів доз. Жодної вакцини за цим механізмом поки ніхто не отримав.
Далі ми маємо єдиний офіційний документ — контракт із китайським виробником SinoVac на 1,9 млн вакцин. Крім того, що це аж ніяк не 15 млн вакцин, проблема ще й у тому, що дослідження в Бразилії показали ефективність цього препарату лише у 50,38%. МОЗ вимагає, щоб ефективність вакцини була щонайменше 70%, і поки чекає на офіційний звіт компанії-виробника.
Крім цього, ми маємо обіцянку президента Володимира Зеленського про мільйон вакцин — невідомо яких, які будуть «незабаром». А мер Києва Віталій Кличко пообіцяв жителям Києва (не кияни — ідіть далі) закупити за кошти міського бюджету мільйон вакцин. Коли і яких, як ви вже здогадалися, він не сказав.
Попри таке рівняння з великою кількістю невідомих, Віктор Ляшко запевняє, що вакцинація стартує в Україні «в районі 15 лютого».
Сторонній погляд
У своєму останньому дослідженні The Economist Intelligence Unit прогнозує, що більшість бідних країн до 2023 року не зможуть забезпечити масову вакцинацію населення (якщо їм це взагалі вдасться). До них аналітики зараховують і Україну — вона стала єдиною країною Європи з таким невтішним прогнозом. Натомість у розвинених країнах вакцинація почалася, і вже у 2021 році це, за прогнозами EIU, має призвести до відновлення глобальної економіки.
- Поділитися: