Економіка

Уряд позичив 9,7 млрд грн від продажу облігацій

Мінфін
Економіка/Уряд позичив 9,7 млрд грн від продажу облігацій
Зберегти
Вигляд
За даними Міністерства фінансів України, за результатами аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, що відбувся 15 січня, уряд залучив 9,71 мільярда гривень.

Зазначається, що відсоткові ставки за цими облігаціями становили від 15,7% до 18%. Водночас, розмістили облігації у доларах на загальну суму 146,4 мільйона доларів. За ними відсоткові ставки склали 4-5,4% річних.

За словами голови Національного банку, за підсумками аукціону спостерігався підвищений інтерес до українських боргових облігацій зі сторони міжнародних інвесторів.

«Нерезиденти знову зацікавилися борговими облігаціями України і придбали (15 січня — ред.) цінних паперів на 150 мільйонів доларів», — повідомив голова Нацбанку Яків Смолій під час брифінгу 16 січня, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, такий високий інтерес до українських активів міжнародні інвестори проявляли востаннє ще рік тому — на початку 2018 року.

26 жовтня уряд запозичив 2 мільярда доларів під майже 10% річних.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини