Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук і члени Уряду презентують підготовлений до другого читання проєкт Бюджету-2020.

Головне:

На охорону здоров’я виділяють 113,3 млрд грн. Пріоритет — реформі екстреної допомоги. Планується придбати 470 карет швидкої та створити 25 сучасних відділень, «бо багато українців не вдається врятувати дорогою до лікарні»

Податки підвищувати не планують, а додаткові кошти хочуть отримати шляхом зменшення витрат на державу — пропонується на 10% менше витрачати на обслуговування уряду та інших органів влади

806 млн грн виділять на надбавки самотнім пенсіонерам. Пенсії обіцяють підвищити, «але не дуже». Планують реформувати «совбези», щоб не стояти в чергах за соцдопомогою, та передбачити гроші, аби на комуналку малозабезпечені родини не витрачали більше 15% доходу

На освіту виділяють 145,1 млрд грн. Планують підвищувати зарплати вчителям, забезпечувати всі школи інтернетом та розвивати програму мобільності обміну та програми обміну — аби близько 100 тисяч дітей їздили до інших регіонів

«У проєкті багато інноваційних речей, в яких закладена капіталізація зростання. За рахунок цього у нас будуть кошти, щоб підвищувати соціальні стандарти», — зазначив Гончарук напередодні.

3 листопада, на позачерговому засіданні уряду, Кабмін затвердив проєкт бюджету на 2020 рік до другого читання.

Зазначимо, що державний бюджет до другого читання враховує оновлений макроекономічний прогноз уряду, зокрема щодо курсу валют. Так, у бюджеті до першого читання закладали курс валют га рівні 28,2 гривні за долар. У новому прогнозі курс закладають на рівні 27 гривень за долар.18 жовтня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт про бюджет на 2020 рік.

Законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкту.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєктів, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: