Під час традиційного аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики Міністерства фінансів України залучило до бюджету 3,139 мільярда гривень.

Такі дані містяться на сайті Мінфіну.

Таким чином обсяги продажу облігацій проти попереднього тижня збільшилися у 2 рази. Під час попереднього аукціону уряд залучив до бюджету 1,57 мільярда доларів.

5 листопада Мінфін продав 4-річні облігації на загальну суму 2,3 мільярда гривень. Відсоткові ставки за цими цінними паперами склали 10% річних.

Також Мінфін залучив 521,43 мільйона гривень від продажу 1-річних облігацій, відсоткові ставки за якими склали 17,25% річних. Решту 311,66 мільйона гривень отримали від продажу облігацій з терміном обігу 105 днів. Відсоткові ставки за ним склали 16,25% річних.

Зазначимо, що напередодні у Національному банку України повідомили, що там почали вважати високий попит на державні цінні папери України одним з фундаментальних чинників на валютному ринку.

Зазначимо, що від початку 2019 року обсяги інвестицій іноземців у державні цінні папери України значно зросли. Це призвело до зміцнення курсу гривні, адже, купуючи українські облігації, іноземці вкладали в економіку України валюту, збільшуючи її Зазначимо, що після проведення останнього аукціону з продажу ОВДП в Україні суттєво знизився курс гривні. Так, Нацбанк підвищив курс долара на 35 копійок за день.

27 вересня у Мінфіні повідомили, що планують зменшувати обсяги випуску облігацій на ринку. Це пов’язано з тим, що план з держзапозичень на 2019 рік виконали на 90%.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Поділитись: