Кабінет міністрів України продовжив граничний строк проведення розрахунків за експортні та імпортні операції відповідно до нового закону про валюту.

«Ухвалення цього рішення забезпечить підвищення відкритості, прозорості, регламентованості та передбачуваності дій органів виконавчої влади при видачі висновків щодо продовження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів», — повідомили у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.

Там зазначають, що віднині терміни щодо розрахунку за експортно-імпортні операції буде встановлювати Нацбанк. Крім цього, уряд залишає за собою право видавати «індивідуальні висновки» щодо терміну здійснення розрахунків за операціями з експорту або імпорту деяких категорій товарів.

Нагадаємо, що 7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг. Раніше повідомлялось, що такі послуги надають 3 українських банки: ПриватБанк, Monobank та «Альфа-банк».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тепер валюту можна купувати вільно навіть онлайн. Але не більше, ніж на 150 тисяч гривень в день

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Поділитись: