Кабінет міністрів скасував обмеження на розмір зарплат керівникам та членам наглядових рад державних підприємств у розмірі 47 тисяч гривень на місяць.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Обмеження зняли для того, щоб виконати рішення Конституційного суду, який урізання зарплат визнав незаконним. А 1 жовтня президент Володимир Зеленський підписав зміни до держбюджету на 2020 рік, які дозволили Кабміну скасовувати обмеження щодо зарплат.

З жовтня 2020 року та надалі розмір зарплати керівників, членів виконавчих органів та винагороди членів наглядових рад державних підприємств визначається умовами контрактів.

Водночас повернули норму, коли розмір винагороди визначається у кратності до середньомісячної оплати в залежності від групи підприємства та виду його економічної діяльності. Місячна зарплата керівника держпідприємства не повинна перевищувати 1,25 млн грн.

Що за рішення суду?

Конституційний суд розглядав положення законів «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та «Про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік"», які стосувалися обмеження зарплат чиновників під час карантину.

Верхню межу для заробітних плат чиновників, депутатів та суддів парламент затвердив ще 13 квітня, коли ухвалив зміни до держбюджету. Вони не мали бути більшими, як 10 мінімальних зарплат. 

Такі обмеження визнали неконституційними.

Чому урізали зарплати

З ініціативи Зеленського. Проанонсував він це ще на початку квітня у своєму відеозверненні. Пояснив коронавірусною кризою.

«Затягти паски мусять усі державні службовці. Незалежно від рангу та посади, вже з квітня їх зарплата не перевищує 47 тисяч гривень», — казав тоді президент.

«Мільйонні зарплати та премії пішли у минуле», — додавав Зеленський. 

Поділитись: