Світ / США

Уряд США призупинить роботу щонайменше до 27 грудня

Голос Америки
Світ/США/Уряд США призупинить роботу щонайменше до 27 грудня
Зберегти
Вигляд
Сенат США не працюватиме щонайменше до 27 грудня, оскільки демократи відмовились голосувати за проект будівництва стіни на кордоні з Мексикою, який лобіює президент США Дональд Трамп.

Президент США Дональд Трамп вважає стіну єдиним способом зупинити наркоторгівлю та торгівлю людьми.

«Опівночі президент Трамп вирішив закрити правління через свої вимоги побудувати середньовічну стіну на кордоні, — написав у Twitter сенатор-демократ Дік Дурбін, назвавши ідею «беззмістовною та жорстокою».

18 грудня Сенат одноголосно ухвалив тимчасовий законопроект фінансування. Утім, сенатори готові були ухвалити законопроект, що не передбачає фінансуванні стіни, але виділяє додаткові кошти на безпеку на кордоні. Натомість Трамп відхилив законопроект та вимагає, щоб Конгрес виділив 5,7 мільярда на будівництво стіни.

«Цей законопроект ніколи не пройде через Сенат. Ні сьогодні, ні на наступному тижні, ні в наступному році. Тому, пане президенте, президенте Трамп: якщо ви хочете відкрити уряд, вам потрібно забути про стіну. Легко і просто», — сказав лідер сенатських демократів Чак Шумер.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнел сказав, що голосування щодо тимчасового бюджету відбудеться після того, як демократи домовляться з Білим домом. Він додав, що республіканці підтримують рішення щодо будівництва стіни та хочуть скоріше затвердити бюджет.

Натомість лідер демократів в Сенаті Чак Шумер заявив, що демократи не поступляться вимогам Трампа та закликав лідерів Республіканської партії долучитись до переговорів з президентом.

Раніше в цьому році демократи були готові підтримати фінансування стіни в обмін на захист нелегальних мігрантів, що проживають в Америці з дитячого віку. Трамп раніше підтримував цю ідею, а потім відмовився від неї.

Тепер же Трамп вимагає виділити кошти на стіну, але нічого не пропонує натомість демократам.

23 грудня неділю в Білому домі натякнули, що ситуація може змінитись.

«Президент дав зрозуміти, що готовий обговорювати ширше розв'язання міграційного питання», — заявив виконувач голови апарату Білого дому Мік Малвені в інтерв'ю АВ.

Також упродовж всієї передвиборчої кампанії 2016 року Трамп обіцяв, що Мексика покриє витрати на будівництво стіни. Тепер Білий дім стверджує, що Мексика вносить великий вклад коштом економічних вигід, які отримають американці завдяки оновленню торгового договору між США, Канадою і Мексикою. Демократи неодноразово нагадували Трампу про його обіцянку.

Це вже четвертий випадок за останні п'ять років, коли Конгрес і Білий дім не можуть домовитись про те, скільки коштів виділити федеральному правлінню і на які потреби, відповідно не встигають вчасно ухвалити бюджет, що призводить до часткового закриття федеральних установ.

Додамо, що на головній ялинці США в Вашингтоні перестали працювати вогні. Ялинку пошкодив чоловік, що намагався на неї залізти. Проте її не можуть відремонтувати, оскільки не вистачає коштів, а Сенат США не працює. Наразі доступ до ялинки закритий.

19 січня 2018 року Уряд США припиняв роботу через відсутність необхідної кількості голосів, які б дозволили ухвалити бюджет для федеральних відомств, без якого технічно вони залишаються без фінансування.

/Анна Кириченко

Пов`язані новини