Кабінет міністрів провів перше засідання робочої групи щодо обговорення деталей майбутньої співпраці Укрзалізниці із найбільшим німецьким залізничним оператором Deutsche Bahn.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

Зазначається, що до складу робочої групи увійшли представники Міністерства інфраструктури, Укрзалізниці, профільного транспортного комітету Верховної Ради, бізнес-асоціацій та профспілок.

Найближчим часом мають провести засідання транспортного комітету Верховної Ради із запрошенням «всіх зацікавлених сторін для проведення ґрунтовного обговорення майбутньої співпраці».

«Нам важливо, щоб підписаний на початку лютого документ про співпрацю із Deutsche Bahn враховував усі важливі аспекти, зокрема безпекову та соціальну складову. Ми усвідомлюємо, що Укрзалізниця — це стратегічно важливий для країни об’єкт. Тому зараз проводимо консультації з усіма зацікавленими сторонами, щоб почути всі думки», — сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Глава уряду наголосив, що українська залізниця «залишається під повним контролем держави, тож пріоритет уряду — захистити інтереси всіх людей, які працюють у компанії».

Зазначається також, що українська сторона продовжує переговори з німецькими колегами для того, щоб визначити модель подальшої співпраці. 

Нагадаємо, 23 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Укрзалізницю передадуть в управління найбільшому залізничному оператору Німеччини строком на 10 років. За його словами, 22 січня в Давосі Міністерство інфраструктури й Deutsche Bahn підписали відповідний меморандум.

Згодом у Deutsche Bahn повідомили, що чинні домовленості з українським урядом передбачають лише надання консультацій щодо Укрзалізниці, а про передачу компанії в управління не йдеться.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що фахівці Deutsche Bahn будуть надавати консультаційні послуги для реформи Укрзалізниці, однак він не виключив, що з часом роль експертів Deutsche Bahn може змінитися.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile