Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою скасував близько 700 регуляційних норм, які були приводами для перевірок бізнесу, а також затвердив ризикоорієнтовану модель проведення перевірок.

Нова модель для здійснення перевірок бізнесу буде ґрунтуватись на ризиках діяльності підприємств.

«Раніше близько 60% перевірок проводились на малих підприємствах, які не несли ризику для населення та довкілля», — повідомив перший заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов під час засідання уряду 31 жовтня.

В рамках нової ризикоорієнтованої моделі перевірки будуть здійснюватися в першу чергу на тих підприємствах, діяльність яких несе ризик здоров’ю людей чи довкіллю.

Крім цього, за словами урядовців, з 1 січня 2019 року запроваджується адміністративна відповідальність працівникам регуляторних органів за порушення під час перевірок бізнесу, зокрема неправомірні вимоги перевіряючих.

Зазначалось, що наступного року держава планує провести 143,4 тисячі перевірок бізнесу.

Напередодні у Міністерстві економічного розвитку презентували сайт, на якому кожен підприємець може ознайомитись із запланованими державними перевірками.

Раніше повідомлялось, що Державна фіскальна служба України отримала доступ до інформації про банківські рахунки малих підприємців, зареєстрованих на спрощеній системі оподаткування (так званих ФОПів) та розпочала підготовку до проведення перевірок.

Раніше стало відомо, що до кінця 2018 року ДФС планує перевірити 2865 платників податків.

Також в уряді ініціювали проведення перевірок підприємств для виявлення незареєстрованих працівників.

Напередодні, 5 вересня, уряд розпорядився посилити боротьбу з неофіційним працевлаштуванням в Україні.

Поділитись: