Уряд ухвалив проект, який регулює політику управління держпідприємствами — Мінекономрозвитку

Кабінет міністрів України 10 жовтня затвердив основні засади впровадження політики власності щодо суб’єктів господарювання державного сектору економіки, які розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Документ, який розробили з урахуванням різноманітних міжнародних корпоративних рекомендацій, визначає основні принципи управління державними підприємствами.

«Політика власності стверджує, що держава володіє підприємствами для підвищення їхньої ефективності, збереження і підвищення балансової вартості їхніх активів, забезпечення економічних інтересів українського народу, виконання покладених на державу соціальних функцій, а також отримання прибутку держпідприємствами від здійснення комерційної діяльності», — повідомляє відомство.

Документ підкреслює, що у власності держави мають перебувати підприємства, які виконують покладені на державу функції, а також природні монополії. Решта підприємств підлягають обов’язковій приватизації або ліквідації.

Також наголошується на необхідності перетворення всіх держкомпаній на акціонерні товариства з метою забезпечення рівноцінності держпідприємств та комерційних компаній.

Крім цього, було запропоновано розмежувати функції власника і регулятора. Держава регулює і контролює функціонування держпідприємства, але не втручається в його роботу.

«Органи влади, які здійснюють управління державними компаніями, мають протягом місяця розробити, затвердити і оприлюднити окремі політики власності для особливо важливих державних підприємств», — попередили в міністерстві.

Міністерство зазначає, що політика власності має бути ухвалена всіма підприємствами, що належать до державної форми власності.

Нагадаємо, за даними аудиту, проведеного Рахунковою палатою України, Міністерство інфраструктури неефективно керує державними підприємствами, які належать до його підпорядкування.

Також нагадаємо, за перший місяць проведення приватизації малих державних та комунальних підприємств за допомогою системи «Prozorro.Продажі» Україна отримала понад 170 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мертві, живі, ненароджені: Що буде з державними підприємствами

/Лев Коротаєвський