УКРАЇНА

Україна отримала понад 170 млн грн від приватизації через Prozorro

2 жовтня, 2018 14:59
УКРАЇНА/Україна отримала понад 170 млн грн від приватизації через Prozorro
Зберегти
Вигляд
За перший місяць проведення приватизації малих державних та комунальних підприємств за допомогою системи «Prozorro.Продажі», Україна залучила від продажу майна близько 173 мільйонів гривень.

За перший місяць проведення приватизації малих державних та комунальних підприємств за допомогою системи «Prozorro.Продажі», Україна залучила від продажу майна близько 173 мільйонів гривень.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко, передає прес-служба уряду.

Зокрема, за його словами, ціна на деякі лоти приватизації у ході торгів підвищувалась у 32 рази.

«Але за статистикою ми тільки місяць фактично, як запустили прозорі аукціони «малої» приватизації, коли чиновник не має до цього відношення. Наприклад, вже один з об’єктів виставлявся за 35 тис. грн, а ми продали його за 1,123 млн грн, і ціна об’єкта збільшилась в 32 рази», — зазначив Саєнко.

Він додав, що протягом першого місяці «малої приватизації» відбулось близько 100 аукціонів з продажу державного та комунального майна, за які держава отримала 173 мільйони гривень. Загалом, в рамках «малої» приватизації, заплановано провести 1057 аукціонів.

Раніше повідомлялось, що в середньому, ціна лотів «малої» приватизації виростає у 2 рази.

Нагадаємо, що 20 серпня в Україні відбувся перший продаж об’єкту «малої» приватизації через систему «Prozorro.Продажі». Ним виявився зерноток у Чернівецькій області.

24 липня в системі «Prozorro.Продажі» зареєстрували перші 18 лотів «малої» приватизації.

Напередодні Мінекономрозвитку повідомили про те, що напрацьовують механізм виставлення на продаж у системі «Prozorro.Продажі» пакетів акцій компаній.

Також у Мінекономіки акредитували перші 10 торговельних майданчиків, через які планують приватизовувати малі державні підприємства.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планували приватизувати малі підприємства влітку, проте процес затягнувся до осені.

Для проведення малої приватизації використовують систему ProZorro.Продажі.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Пов`язані новини