Кабінет міністрів виділив 118 мільйонів гривень на облаштування мобільних госпіталів для пацієнтів із COVID-19. Їх створять у Києві, Одесі та Краматорську.

Про це на онлайн-брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він уточнив, що таке рішення пов’язане зі значним зростанням кількості хворих на COVID-19, які потребують стаціонарного лікування.

Окрім цього, за словами міністра, у понеділок набула чинності постанова уряду, якою підвищено зарплати для сімейних лікарів.

«Раніше капітаційна ставка на одного хворого становила 600 грн, нині, починаючи з 1 листопада і до кінця року, вона становитиме 651 грн. Медичну допомогу пацієнтові нададуть, навіть якщо у нього немає сімейного лікаря», — додав Степанов.

Епідемія у розпалі

Кількість хворих із COVID-19 в Україні зростає. Щодоби у нас фіксують від 10 до вже понад 12 тисяч інфікованих. У Нацслужбі здоров'я розповіли, що в жовтні кількість госпіталізованих з COVID зросла на майже 80%.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій. Детальніше про чотири рівні тут.

Поділитись: