Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенті проєкт закону про зміни до банківського законодавства щодо збанкрутілих та націоналізованих банків.

Відповідний законопроєкт зареєстрований у парламенті під новим номером — №3260.

Законопроєктом пропонується остаточно заборонити повернення націоналізованих банків колишнім власникам, заборонити повернення на ринок збанкрутілих банків, власники яких через суди домоглися скасування постанов Нацбанку про свою неплатоспроможність.

Ухвалення цього законопроєкту — одна з ключових вимог Міжнародного валютного фонду, через невиконання якої Україна досі не отримала нової кредитної програми на 5,5 мільярда доларів.

Напередодні стало відомо, що остаточний текст законопроєкту погодили в МВФ.

Окрім заборони на повернення націоналізованих банків, законопроєктом запроваджується можливість колишнім власникам отримати компенсацію від держави, однак лише у тому разі, якщо суд вирішить, що рішення про націоналізацію було неправомірним. Розмір компенсації має визначити аудиторська компанія.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Поділитись: