Кабінет міністрів України обмежив максимальний розмір зарплати керівників державних компаній 1,25 мільйонами гривень. Також уряд прив'язав розмір зарплат членів наглядових рад держкомпаній до розміру зарплат у галузі, в якій працює така компанія.

Відповідна урядова постанова з’явилася на сайті уряду.

«Установити, що місячний розмір заробітної плати керівника суб’єкта господарювання державного сектору економіки, що визначається в контракті, не повинен перевищувати 1,25 мільйона гривень», — йдеться у постанові.

Таке обмеження стосуватиметься всіх державних компаній, а також компаній, у яких держава володіє 50% +1 акцією.

Уряд доручив наглядовим радам держкомпаній переглянути контракти з керівниками. Водночас членам наглядових рад також обмежив заробітні плати: їх прив'язали до розміру прибутку, який отримує державне підприємство та середньої зарплати у тій галузі, в якій таке підприємство працює.

Наприклад, якщо державна компанія отримала до від 1 до 3 мільярдів гривень прибутку, то зарплата члена наглядової ради складе до 10 середніх зарплат у відповідній галузі.

Напередодні керівник Укрпошти Ігор Смілянський заявив, що його зарплата складає 836 тисяч гривень на місяць.

Раніше голова українського уряду Олексій Гончарук доручив переглянути зарплати топменеджерам у державних компаніях.

«Оплата праці має бути конкурентною і водночас справедливою», — зазначив Гончарук.

Також Гончарук доручив не виплачувати премії керівництву Нафтогазу за стягнення 2,9 мільярда доларів з Газпрому. Виконавчий директор Нафтогазу після цього подав до суду.

Поділитись: