Кабінет міністрів України звернувся до наглядової ради Нафтогазу з проханням не виплачувати премії керівництву цієї державної компанії доти, доки уряд не ухвалить компромісне рішення.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв’ю «Українській правді».

«Уряд звернувся до наглядової ради Нафтогазу з листом і ми попросили їх утриматися поки що від якихось дій, спрямованих на виплату цих величезних премій, для того, щоб провести з ними консультацію. У цьому місяці вони збираються на засідання наглядової ради. Я розраховую, що до цього у нас відбудеться зустріч, і я думаю, що ми спробуємо знайти якесь компромісне рішення», — повідомив Гончарук.

Голова уряд підкреслив, що виплати премій передбачені трудовими контрактами з керівництвом Нафтогазу, які підписувалися ще 5 років тому.

Також Гончарук повідомив, що має позитивний досвід співпраці з головою Нафтогазу Андрієм Коболєвим, однак до нього є низка претензій, зокрема падіння обсягів видобутку газу.

«Хлопці дуже добре попрацювали. Ми працювали як одна команда, і мій особистий досвід взаємодії з ними позитивний. Але, звичайно, є недоліки», — додав прем'єр.

Раніше виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомляв, що топменеджерам Нафтогазу мають виплатити майже 1% від отриманих від Газпрому 2,9 мільярда доларів. Станом на 14 січня 2020 року цих коштів ще не виплатили.

Премії Нафтогаз мають заплатити за отримання 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

30 грудня 2019 року, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: