Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко подав позов до суду через порушення трудового договору наглядовою радою компанії, зокрема через затримку у виплаті премії за стягнення 2,9 мільярда доларів з Газпрому.

Про це Вітренко повідомив в ефірі телеканалу «UA:Перший».

Виконавчий директор Нафтогазу зазначив, що питання не в грошах, а в справедливості.

Зокрема, він нагадав, що пропонував політичному керівництву держави розділити здобуті командою Вітренка кошти порівну між всіма українцями, якщо вони не можуть забезпечити відчуття справедливості серед українців за перемогу Нафтогазу в Стокгольмському арбітражі.

За розрахунками топменеджера Нафтогазу, в такому разі кожен українець отримав би по 6 тисяч гривень. Однак таку пропозицію політики залишили без відповіді.

«Тому я кажу, що дивіться, якщо пропозиція розділити (отримані Нафтогазом кошти від Газпрому — ред.) порівну теж не приймається, але при цьому якісь політики хочуть не виконувати закони, а виплата зарплати — це закон, то тоді ми маємо захищати свої права. І я вже подав позов до суду», — заявив Вітренко.

Він зазначив, що стягнення 2,9 мільярда доларів боргу Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу та підписання домовленостей про продовження транзиту газу, які принесуть понад 7 мільярдів доларів у наступні 5 років, у більшій мірі стало можливим завдяки роботі команди Нафтогазу. Водночас Вітренко визнав, що політичні домовленості також відіграли певну роль у цій ситуації, хоча не були вирішальними.

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук звернувся до наглядової ради Нафтогазу з проханням поки не виплачувати топменеджерам компанії їхні премії доти, доки уряд не ухвалить «компромісне рішення».

Раніше виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомляв, що топменеджерам Нафтогазу мають виплатити майже 1% від отриманих від Газпрому 2,9 мільярда доларів. Станом на 14 січня 2020 року цих коштів ще не виплатили.

Премії Нафтогаз має заплатити за отримання 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

30 грудня 2019 року, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: