Кабінет міністрів України схвалив та направив на розгляд парламенту законопроєкт про криміналізацію контрабанди товарів медичного спрямування, зокрема медичних масок, спирту тощо.

Відповідний законопроєкт схвалили на засіданні уряду 25 березня.

«За переміщення поза митним контролем через державний кордон товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, пропонуємо запровадити не лише суттєві штрафи», — повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Так, уряд пропонує карати за контрабанду товарів медичного призначення не лише штрафами, але й позбавленням волі на строк до 3 років. За контрабанду, вчинену повторно групою осіб або у великому розмірі — від трьох до шести років позбавлення волі.

11 березня уряд заборонив експорт медичних товарів, зокрема масок і захисних костюмів. Після цього прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Антимонопольному комітету перевірити ціни на засоби індивідуального захисту.

Наразі зафіксували 4 летальні випадки — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській. Одна людина одужала.

Поділитись: