Кабінет міністрів України ухвалив рішення запровадити спеціальні мита на постачання в Україну російського дизельного пального та скрапленого газу за допомогою трубопроводів.

Про це повідомив представник президента в уряді Андрій Герус.

За його словами, відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 17 липня. Мита на російське дизпальне запровадять у розмірі 3,75%. Воно набуде чинності з 1 серпня 2019 року. А вже з 1 жовтня воно зросте до 4%.

Мито на поставки російського скрапленого газу з 1 серпня складе 1,75%, а з жовтня воно зросте до 3%.

«Відповідні мита знімуть понад ринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникала по причині логістики (дизельпровід) та інших факторів. Якщо типова ринкова маржа у крупному гурті складає 10-12 доларів за тонну, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа складала 35-40 доларів за тонну», — повідомив Герус та додав, що нові мита не мають призвести до здорожчання дизельного пального та газу на заправках.

Нові мита уряд запровадив у відповідь на російські торговельні санкції проти України. Зокрема, мова йде про заборону на постачання до України всіх нафтопродуктів, нафти та бензину без спеціального дозволу.

«Український бюджет додатково отримає біля 2 млрд грн у рік. На мою думку, ці кошти необхідно спрямувати на розширення програми субсидій для малозабезпечених верств населення», — додав Герус.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: