Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яким запровадив виплату щомісячної грошової допомоги у розмірі прожиткового мінімуму на дитину віком до 6 років, що проживає у багатодітній родині.

Таку виплату будуть отримувати родини, у яких народжується третя, четверта та наступні діти. Розпочати виплату такої соціальної допомоги пропонують з 1 квітня 2019 року.

За розрахунками Міністерства соціальної політики України, з 1 квітня державну допомогу отримають багатодітні родини 158,8 тисячі дітей. Для виплати цієї допомоги знадобиться по 200 мільйонів гривень на місяць.

Раніше з подібною ініціативою виступав президент України Петро Порошенко. Він пропонував виплачувати на третю, четверту та наступних дітей у родині по 1 розміру прожиткового мінімуму на місяць.

Зазначимо, що раніше в уряді запустили ще одну програму з виплат за доглядом дитини. Так там пропонують збільшити розмір цих виплат для компенсації батькам послуг няні.

Наразі розмір державних виплат по догляду за новонародженими складає 860 гривень.

Зазначимо, що 30 травня 2018 року на засіданні уряду презентували концепцію «пакунку малюка», а також «муніципальної няні». Зокрема, там пропонували компенсувати частину вартості послуг няні для працюючих батьків з бюджету.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до кінця 2018 року новонародженим українцям мають видати близько 100 тисяч «пакунків малюка».

«Ми вийшли на 59% забезпечення від заявок. До кінця року орієнтовно 100 тис. маленьких українців отримають «пакунок малюка». Ми тільки починаємо», — заявляв Гройсман наприкінці вересня 2018 року.

Також зазначалось, що вартість «пакунку малюка» скоротилась з 5 тисяч гривень до 3,37 тисячі гривень.

Поділитись: