Уряд затвердив нову модель розділення Нафтогазу, необхідну для укладання договору на транзит газу
Кабінет міністрів України затвердив нову модель анбандлінгу Нафтогазу, тобто виділення з підпорядкування компанії газотранспортної системи.
Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель під час прес-конференції, присвяченій підсумкам засідання уряду 18 вересня.
«Можу констатувати: так, ми ухвалили необхідні рішення для того, щоб забезпечити відокремлення газотранспортної системи та підписання договору відповідно до вимог європейського законодавства», — повідолмив Оржель.
Раніше Оржель повідомляв, що рішення про нову модель анбандлінгу Нафтогазу мають ухвалити перед тристоронніми переговорами про транзит газу 19 вересня.
Зазначимо, що розділення Нафтогазу на 2 компанії (відоме як анбандлінг Нафтогазу) та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов'язань в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.
Анбандлінг — вимога ЄС у межах Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.
Раніше уряд затвердив модель анбандлінгу Нафтогазу. Однак у самій компанії заявляли, що ця модель не дозволить продовжувати судові спори з Газпромом у Стокгольмському арбітражі.
У лютому 2019-го Нафтогаз почав юридичне відокремлення оператора газотранспортної системи.
6 грудня 2018 року у Єврокомісії заявили, що Нафтогаз має розробити договір про своє розділення до кінця 2019 року.
У липні 2018 року у Нафтогазі заявляли, що негайне розділення компанії та виведення з-під її управління газотранспортної системи неможливе через спір з Газпромом у Стокгольмському арбітражі.
Нафтогаз залучив міжнародну аудиторську фірму ПрайсвоерхаузКуперс для здійснення розділення на дві компанії.
- Поділитися: