Уряд затвердив зниження ставки під іпотеку до 7%
Кабмін на засіданні уряду 27 січня затвердив постанову, яка має створити механізми та інструменти для запуску в Україні іпотеки під 7%. Нині її видають під 10%.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він розповів, що іпотеку планують видавати на термін до 20 років. Мінімальний перший внесок встановлюють у розмірі 15% від вартості житла.
Така програма працюватиме в межах видачі «Доступних кредитів 5-7-9%».
В Офісі президента додали, постанова передбачає, що Фонд розвитку підприємництва компенсуватиме відсоткові ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами.
Компенсацію надаватимуть позичальникам, які отримали іпотеку у національній валюті в уповноваженому банку. Скористатися нею зможуть як ті, хто хоче купити квартиру, так і ті, хто планує збудувати власний будинок.
Водночас в іпотеку не можна буде придбати житло, яке побудоване до 2015 року.
Як зазначають в Офісі президента, ця програма має зробити іпотеку доступнішою для більшої кількості родин, зокрема молодих сімей, які потребують поліпшення житлових умов. Також у Зеленського переконані, що вона сприятиме розвитку економіки та створюватиме додаткові стимули для молодих українців залишатися жити й працювати в Україні.
Нині постанову уряду передали на доопрацювання Мінфіну і до 29 січня її має підписати прем’єр.
Іпотека під 10%
Навесні 2020 року президент Володимир Зеленський анонсував програму так званих дешевих іпотечних кредитів. За пів року вартість іпотеки таки знизили з 25% до 10% річних. Водночас за пів року існування програми доступної іпотеки видали всього пів тисячі кредитів. Хоча, лише за даними асоціації будівельників, понад 6 мільйонів українців потребують власного житла.
Більше про те, як в Україні працює іпотека і чи можуть сім'ї дійсно отримати вигідні кредити на житло, читайте у нашому матеріалі.
- Поділитися: