Утримуваний у Російській Федерації український громадянин Джеміль Гафаров просив надати йому необхідну медичну допомогу через погіршення стану здоров'я, однак йому її не надали.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її інформацією, у Джеміля Гафароава, якого утримують у слідчому ізоляторі в Ростовській області, критично погіршився стан здоров'я. За місяць часу необхідну медичну допомогу йому так і не надали.

«Джеміль Гафаров повідомив про загострення хвороби нирок, проблему з кишківником, серцем та вухом. Крім того, українського політв'язня протягом трьох тижнів турбує постійний кашель», — повідомила Денісова.

Омбудсменка звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням провести для політв’язня повне медичне обстеження та надати необхідну медичну допомогу.

Про погіршення його стану Денісова повідомила ще місяць тому — 5 листопада 2019-го. За її інформацією, Джеміль Гафаров перебуває в преддіалізному стані та потребує термінової госпіталізації.

Вона також повідомила, що у тому ж СІЗО перебуває й Сервет Газієв, котрий має проблеми з кишківником та зубами і також потребує термінової госпіталізації.

Окрім того, двоє політв’язнів — Енвер Омеров та Асан Яніков — перебувають в ізоляторі на території тимчасово окупованого міста Севастополь. Чоловіки мають проблеми зі здоров'ям та потребують негайного хірургічного втручання.

Джеміль Гафаров з березня 2019 року був затриманий за підозрою в участі у забороненій на території Російської Федерації релігійній організації «Хізб ут-Тахрір».

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: