Українському політв’язню Олександру Шумкову, якого незаконно утримують у Росії, не надають необхідну медичну допомогу, якої він потребує через погіршення стану здоров’я після голодування.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її інформацією, після завершення голодування у Шумкова значного погіршився стан здоров'я, тому він перебуває у Федеральному казенному лікувально-профілактичному закладі «Обласна лікарня Управління Федеральної служби виконання покарань у Тверській області».

Омбудсменка повідомила, що політв’язня турбує сильний головний біль, а також болі в області спини.

«Співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу. Більше того, дають пігулки та ін'єкції, не пояснюючи їх дію на організм Олександра Шумкова», — написала Денісова.

Вона додала, що шприци для ін'єкцій наповнюють в іншому приміщенні, що несе небезпеку отримати інфекційне захворювання.

Людмила Денісова звернулася до уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової з вимогою сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати відповідну кваліфіковану медичну допомогу.

Нагадаємо, Шумкова у грудні 2018 року російській суд засудив до 4 років колонії за участь у «Правому секторі».

За даними обвинувачення, Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», яка була «спрямована проти інтересів Росії».

Відомо, що Шумков був охоронцем лідера організації «Правий сектор» Дмитра Яроша.

Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції Гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

Авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: