Утримуваному в СІЗО кримськотатарському активісту Дегерменджі не надають належної медичної допомоги.

Утримуваному в СІЗО кримськотатарському активісту Дегерменджі не надають належної медичної допомоги.

Про це розповіла його дочка Мавіле Дегерменджі, передає «РБК-Україна».

«За словами адвоката, до нього не заходять лікарі СІЗО, хоч він і лежить в медсанчастині. Хоча, коли він був у лікарні, лікарі сказали, що йому потрібна реабілітація, кожен день необхідно вимірювати тиск, через кожні 10 днів брати кров на аналізи, але нічого цього лікарі СІЗО не роблять», — сказала вона.

Донька активіста також зазначила, що кожен виїзд у суд погіршує ситуацію зі здоров'ям її батька.

«По-перше, це стрес, а по-друге, суди проходять на другому поверсі і йому важко підніматися на поверх, він починає задихатися», — повідомила вона.

Раніше дружина Дегерменджі повідомила, що її чоловіка лікують у коридорі медзакладу. До цього Бекіра Дегерменджі перевели з СІЗО до реанімації.

Правозахисники вимагали надати медичну допомогу в реанімації Дегерменджі.

Бекір Дегерменджі був затриманий і поміщений під варту в Криму 23 листопада 2017 разом з трьома іншими кримськими татарами.

Затримання відбулося в результаті спецоперації російських силовиків. В результаті цих дій від інфаркту померла 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджиє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Руслан Трубач, Кязім Аметов) було порушено кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні. 

Син Бекіра Дегерменджі Мустафа Дегерменджі був заарештований у так званій «справі 26 лютого» в травні 2015 року, у квітні 2017 суд змінив йому запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.

ЧИТАЙТЕ: Велика роль маленької жінки — Веджиє Кашка.

Поділитись: