Заарештований в анексованоу Криму кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі не може перебувати в СІЗО через стан здоров'я.

Заарештований в анексованому Криму кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі не може перебувати в СІЗО через стан здоров'я.

Про це повідомив його адвокат Едем Семедляєв, передає «Крим.Реалії»

Семедляєв заявив, що стан здоров’я Дегерменджі «критичний».

«Стан його здоров'я, звичайно, викликає побоювання. Це видно візуально і довідки підтверджують, що у нього критичний стан, і що він не може перебувати в СІЗО. Але ці довідки суд не врахував», — сказав адвокат.

Раніше дружина Дегерменджі повідомила, що її чоловіка лікують у коридорі медзакладу. До цього Бекіра Дегерменджі перевели з СІЗО до реанімації.

Правозахисники вимагали надати медичну допомогу в реанімації Дегерменджі.

Бекір Дегерменджі був затриманий і поміщений під варту в Криму 23 листопада 2017 разом з трьома іншими кримськими татарами.

Затримання відбулося в результаті спецоперації російських силовиків. В результаті цих дій від інфаркту померла 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджиє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Руслан Трубач, Кязім Аметов) було порушено кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні. 

Син Бекіра Дегерменджі Мустафа Дегерменджі був заарештований у так званій «справі 26 лютого» в травні 2015 року, у квітні 2017 суд змінив йому запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт.

ЧИТАЙТЕ: Велика роль маленької жінки — Веджиє Кашка.

Поділитись: