У столиці Афганістану Кабулі стався вибух в одному з освітніх центрів міста. Через підрив терориста-смертника загинули 24 людини, ще десятки людей поранені.

Про це пише Reuters.

У Міністерстві внутрішніх справ Афганістану заявили, що вибух зафіксували біля данського освітнього центру «Кавсар-е». Прессекретар відомства Тарік Аріан повідомив, що зловмисник намагався проникнути в центр та підірвав вибухівку, коли його зупинили охоронці.

За даними Міністерства охорони здоров'я Афганістану, більшість жертв — студенти віком від 15 до 26 років. Всього внаслідок нападу постраждали 57 осіб.

Напад стався в районі, де проживають багато представників шиїтської громади. У 2018 році у цьому ж районі стався теракт в іншому навчальному закладі, а у травні 2020-го озброєні люди напали на місцеве пологове відділення.

«Талібан» заперечив свою причетність до цього теракту, натомість відповідальність за вибух в освітньому центрі взяла на себе «Ісламська держава». Організація підтвердила це у заяві в Telegram, не надавши доказів.

Що зараз відбувається в Афганістані?

Вибух в освітньому центрі стався на тлі історичних перемовин між Афганістаном та «Талібаном». З 12 вересня в Катарі розпочалися перемовини про припинення затяжного конфлікту, який триває майже два десятиліття і забрав життя десятків тисяч людей. 

Ці переговори повинні були відбутися ще у березні 2020 року, але їх неодноразово відкладали через договір про обмін полоненими, який ухвалили в межах угоди між США та «Талібаном», підписаної у лютому.

Спеціальний представник США з питань Афганістану Залмай Халілзад стверджує, що хоч і перемовини обнадійливі, залишається вирішити ще багато проблем. Перемовини він назвав «новим етапом дипломатії за мир в Афганістані».

Ймовірно, найважче сторонам буде погодити систему правління, оскільки уряд Афганістану підтримує нинішню демократичну, а таліби хочуть відновити свою версію ісламського закону. 

Поділитись: