Національний повітряний корпус Афганістану вбив на сході країни в провінції Кундуз одного з ватажків екстремістського угруповання «Талібан» внаслідок авіаудару.

Про це повідомили в Міноборони Афганістану, пише Tolo News.

Там зазначили, що вбили ватажка загонів «Талібану», які діють в північних районах Афганістану. Він був громадянином Пакистану. Інших подробиць спецоперації афганській військові не повідомили.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року екстремістське угруповання «Талібан» погодилося на тимчасове припинення вогню на 10 днів на території Афганістану.

Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану.

Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.

Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США розпочали «війну проти терору» й «Талібану» зокрема, адже ті співпрацювали з «Аль-Каїдою» та Осамою бін Ладеном. Після приходу американців в Афганістан Талібан утратив значні території й залишив Кабул та інші великі міста.

За різними даними, таліби в Афганістані контролюють від 10% до 70% територій. У районах, підконтрольних Кабулу, вони часто влаштовують терористичні атаки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile