«Влада» в окупованому Росією Криму вирішила викуповувати колодязі та свердловини у зневоднених селах. Якщо люди не погоджуватимуться — можуть погрожувати «прокуратурою».

Про це заявив «глава» окупованого РФ Криму Сергій Аксьонов, передає «Новая газета».

«Вода — це стратегічна сировина. Водопостачання — спільна справа, і вода — [для] всіх, [це] не чиясь власність. Там, де відмовляються — ухвалюйте рішення про примусовий викуп. По-іншому, колеги, не буде. Сьогодні води не вистачає всім», — заявив Аксьонов на нараді щодо водопостачання на півострові.

Крім того, на засіданні чиновники повідомили про проблеми з водою у Сімферопольському, Бахчисарайському та Ялтинському районах. Кажуть, що за вихідні тисячі місцевих подали скарги про недотримання графіку постачання води або про постачання жовто-коричневої рідини. Крім того, у деяких районах води нібито не було до 6 діб.

читайте також наш репортаж з анексованого Криму

Що не так із водою у Криму?

26 квітня 2014 року Україна перекрила Північно-Кримський канал, по якому вода з Дніпра потрапляла до Криму. Офіційна причина — окупаційна російська влада, не уклавши договір із Держводагентством, використовувала воду безкоштовно, борги досягли 1,5 мільйонів гривень. До відключення канал забезпечував до 85% потреб Криму в прісній воді.

На початку червня самопроголошений голова Автономної Республіки Крим Сергій Аксьонов заявив, що 2020 рік став найпосушливішим за останні півтора століття на півострові.

Так, 24 серпня стали відключати воду в житлових будинках Криму, а з початком вересня ввели «безнічне» її постачання (тобто вода лише вдень). Найжорсткіший режим водопостачання розпочався 7 вересня — три години вранці і три години ввечері. І тільки холодної води — щоб люди менше споживали. 

Поділитись: