Британська Національна служба охорони здоров'я розробила нові правила, за якими лікарі зможуть відмовитися лікувати пацієнтів, які проявили відносно них расизм або сексизм.

Про це йдеться на сайті відомства.

«Неприпустимо, щоб наші люди з охорони здоров'я зазнавали будь-якої форми дискримінації щодо пацієнтів чи громадськості на роботі», — сказала директорка з питань персоналу Прерана Іссар.

Зазначають, що нові правила не стосуються тих випадків, які вимагають надання екстреної допомоги. У всіх інших пацієнтові можна буде відмовити у лікуванні за расистські, гомофобні або сексистські висловлювання, а також через інші види дискримінації.

«Расизм був найпоширенішою формою дискримінації, але у 2019 році також спостерігалися багато повідомлень про сексизм та нетерпимість до релігії та сексуальності», — йдеться у повідомленні.

За даними щорічного опитування медичних працівників, 15% респондентів піддавалися фізичному насильству (водночас представники етнічних меншин на 14% частіше).

Англійська Національна служба охорони здоров'я — одна з чотирьох організацій, які надають медичну допомогу в країні.

Нагадаємо, лікарні британської Національної служби охорони здоров’я встановлюють спеціальні крісла для сну (sleep pods), в яких медичний персонал (якого в закладах бракує) може подрімати під час перерв.

Поділитись: