У австралійської родини від пожеж до лісу втекли дві кішки. Одна з них на кличку Ангел повернулася до своїх господарів через тиждень.

Як повідомляє Metro, друга кішка так і не повернулася.

Зазначається, що у штаті Новий Південний Уельс вирують пожежі, через які сім'я Бена Симондса була змушена покинути свій будинок. Їхні вихованці, кішки Ангел і Міккі, злякалися вогню і втекли до лісу, поки родина збирала речі.

Через деякий час Бен з родиною повернулися додому, але кішок там вже не було.

Господарі намагалися заманити кішок назад додому, розкидаючи навколо їжу, але це не допомогло. Ніхто вже не чекав повернення тварин, тому що складно було повірити у те, що вони могли вижити у пожежі.

Однак через тиждень Ангел все ж з'явилася на порозі будинку, хоч і була, як повідомляється, трохи дезорієнтована.

Нагадаємо:

  • 8 листопада 2019 року через збіг високої температури (35 градусів Цельсія) й сильних вітрів на території двох штатів виникло одразу 99 локальних пожеж.
  • Пізніше влада австралійських штатів Новий Південний Уельс та Квінсленд оголосила надзвичайний стан через катастрофічний «рівень лісових пожеж» у регіоні — вперше за останні 10 років.
  • 19 грудня через масштабні лісові пожежі влада Австралії оголосила надзвичайний стан щонайменше на тиждень. Зокрема, надзвичайний стан оголосили в найбільшому місті країни — Сіднеї — й штаті Новий Південний Уельс.
  • Через отруйні випари лікарі говорять про надзвичайну ситуацію у сфері громадської охорони здоров'я. За останні тижні в лікарнях різко зросла кількість пацієнтів з проблемами в дихальних шляхах.
  • Сусідні країни — Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея і Вануату — запропонували допомогу уряду Австралії в подоланні стихійного лиха.
  • Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков також заявив, що Україна готова направити в Австралію близько 200 спеціально підготовлених рятувальників для боротьби з пожежами.
  • За даними еколога Сіднейського університету Кріса Дікмена, унаслідок чагарникових пожеж, що тривають на території Австралії з осені 2019 року, могли загинути понад мільярд тварин.
Поділитись: