Унаслідок аварії протипожежного літака в австралійському штаті Новий Південний Уельс загинуло троє американських рятувальників, які допомагали штату боротися з пожежами.

Як повідомляє ABC News, літак Lockheed C-130 Hercules впав за близько 640 кілометрів на схід від Мельбурна. Жоден із трьох членів екіпажу не вижив після падіння.

Пожежна служба Нового Південного Уельсу відмовилася називати імена загиблих. Там також повідомили, що після аварії призупиняють польоти протипожежних літаків.

Причина падіння літака з американцями на борту поки невідома. Бюро з питань транспортної безпеки Австралії планує оприлюднити попередні дані розслідування через 30 днів.

Нагадаємо,

  • 8 листопада, через збіг високої температури (35 градусів Цельсія) й сильних вітрів на території двох штатів виникло одразу 99 локальних пожеж.
  • Пізніше влада австралійських штатів Новий Південний Уельс та Квінсленд оголосила надзвичайний стан через катастрофічний «рівень лісових пожеж» у регіоні — вперше за останні 10 років.
  • 19 грудня через масштабні лісові пожежі влада Австралії оголосила надзвичайний стан щонайменше на тиждень. Зокрема, надзвичайний стан оголосили в найбільшому місті країни — Сіднеї — й штаті Новий Південний Уельс.
  • Через отруйні випари лікарі говорять про надзвичайну ситуацію у сфері громадської охорони здоров'я. За останні тижні в лікарнях різко зросла кількість пацієнтів з проблемами в дихальних шляхах.
  • За останніми даними, пожежі охопили щонайменше п'ять штатів. Загинуло 28 людей і, за оцінками, понад мільярд тварин.
  • Сусідні країни — Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея і Вануату — запропонували допомогу уряду Австралії в подоланні стихійного лиха.
  • Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков також заявив, що Україна готова направити в Австралію близько 200 спеціально підготовлених рятувальників для боротьби з пожежами. Але в Австралії відмовилися від допомоги.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile