Екстрадиція українського олігарха Дмитра Фірташа у Сполучені Штати Америки затягнеться довше осені.

Про це повідомляє «Голос Америки» із посиланням на речницю Земельного суду Відня з кримінальних справ Крістіну Зальцборн.

«Станом на зараз немає дати екстрадиції. Обвинувачений звернувся про відновлення справи і подав безліч документів. За австрійським процесуальним кодексом, можна надавати дозвіл на повторне відкриття справи, що й було зроблено.

Зважаючи на масив інформації й нових доказів, які додали до справи, буде потрібен деякий час для оцінки запиту на повторне відкриття. Втім рішення суду знову може бути предметом оскарження. Тому навіть після того, як судді приймуть рішення в повторно відкритій справі, я не думаю, що її буде завершено», — повідомила речниця суду.

Зальцборн також висловила думку, що «розгляд справи затягнеться довше осені».

«Все залежить від часу процедури повторного відкриття справи», — наголосила вона.

Раніше повідомлялось, що міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, 25 червня Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США.

Фірташа арештували в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Олігарха звинувачували у хабарництві у розмірі 18,5 мільйона доларів для отримання дозволу на видобуток титану в Індії.

Спершу суд погодився видати Фірташа, однак потім відпустив під заставу у 125 мільйонів доларів. Згодом суди Австрії відмовили в екстрадиції Фірташа, зазначаючи, що справа проти олігарха — політична.

 21 лютого 2018 року Фірташа знову заарештували після того, як суд задовольнив скаргу прокуратури про екстрадицію олігарха в США.

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile