Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства юстиції Австрії.

Міністр ухвалив таке рішення після консультацій з Міністерством закордонних справ Австрії. Тепер питанням екстрадиційного арешту і подальшого доправлення українця до США займається Земельний суд Відня.

Адвокати олігарха подали клопотання про відновлення судового розгляду справи про екстрадицію. Доки суд не ухвалить рішення щодо цього клопотання, Фірташ залишиться в Австрії.

Нагадаємо, 25 червня Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США.

Фірташа арештували в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Олігарха звинувачували у хабарництві у розмірі 18,5 мільйона доларів для отримання дозволу на видобуток титану в Індії.

Спершу суд погодився видати Фірташа, однак потім відпустив під заставу у 125 мільйонів доларів. Згодом суди Австрії відмовили в екстрадиції Фірташа, зазначаючи, що справа проти олігарха — політична.

 21 лютого 2018 року Фірташа знову заарештували після того, як суд задовольнив скаргу прокуратури про екстрадицію олігарха в США.

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись: