У столиці Азербайджану Баку за тиждень затримали понад 50 представників ЛГБТ-спільноти

У столиці Азербайджану Баку за тиждень затримали понад 50 представників ЛГБТ-спільноти.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на заяви адвокатів та правозахисників.

Уряд країни стверджує, що ці рейди були обумовлені численними скаргами місцевих жителів, які закликали поліції зупинити проституцію у центрі міста.

Проте юристи та активісти заявляють, що більшість затриманих не займалися проституцією і що ці обвинувачення використовувались лише як привід для переслідування.

Адвокат на ім’я Самед Рахімлі, який захищає жертв затримання, стверджує, що поліція «цілеспрямовано діяли щодо геїв, а не проституток. Затримані піддавалися тортурам. Їхні голови були поголені, до деяких застосовували електрошокер».

На початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

ЧИТАЙТЕ: Це була страта: як зимової ночі в Чечні таємно розстрілялидесятки невинних людей.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile