Сотні людей вийшли на демонстрацію до Бранденбурзьких воріт, у центрі Берліна, з вимогою звільнити екс-президента женералітету Каталонії Карлеса Пучдемона, який перебуває в німецькій в'язниці Ноймюнстер, поки суд розглядає питання щодо його екстрадиції.

Сотні людей вийшли на демонстрацію до Бранденбурзьких воріт, у центрі Берліна, з вимогою звільнити екс-президента женералітету Каталонії Карлеса Пучдемона, який перебуває в німецькій в'язниці Ноймюнстер, поки суд розглядає питання щодо його екстрадиції.

Про це повідомляє Lavanguardia.

Зазначається, що в демонстрації взяли депутати каталонського парламенту Аврора Мадаула і Кім Торро, а також президент каталонської асоціації муніципалітетів Девід Салдоні і заступник лідера німецької Лівої партії Андреас Ханко.

У виданні повідомили, що з національною каталонською символікою, викрикуючи лозунг «Свободу Пучдемону» мітингувальники відправився від Бранденбурзьких воріт до Міністерства юстиції і пройшли перед делегацією державних органів землі Шлезвіг-Гольштейн, які мають вирішити питання екстрадиції каталонського політика. 

Депутатка Аврора Мадаула висловила упевненість в німецькій юстиції, зазначивши, що Німеччина є «прикладом» того, що «судова влада відділена від політичної, чого не відбувається в Іспанії».

Нагадаємо, суд у Німеччині залишив під вартою екс-очільника уряду Каталонії Карлеса Пучдемона до винесення рішення щодо його екстрадиції.

25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.

У цей же день у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

5 листопада Карлес Пучдемон, який перебував у Брюсселі, здався поліції Бельгії. Потім його звільнили на поруки.

17 січня переобраний парламент Каталонії розпочав першу сесію за майже три місяці після того, як офіційний Мадрид розпустив попереднє скликання та оголосив про проведення дострокових виборів.

22 січня відсторонений лідер Каталонії Карлес Пучдемон прилетів у Данію, попри те, що Іспанія пригрозила йому арештом у випадку вильоту з Бельгії.

Також у січні суд Іспанії не дозволив Пучдемону керувати Каталонією через Skype.

У поліції Фінляндії заявили, що отримали запит на екстрадицію Пучдемона від іспанської влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

 

Поділитись: