В Берліні заборонили акції підтримки ХАМАСу. У Франції через зростання антисемітизму Макрон звернеться до нації

Пропалестинська акції в Берліні
Пропалестинська акції в БерлініInstagram / samidoun_deutschland

Суд Берліна ухвалив рішення заборонити пропалестинські акції на підтримку нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль. У Франції президент Емманюель Макрон звернеться до нації по телебаченню через збільшення проявів антисемітизму.

Про це повідомляють Deutsche Welle та Reuters.

Так, адміністративний суд Берліна підтвердив заборону, яку оголосила поліція Берліна. Напередодні правоохоронці повідомили, що «мітинг солідарності з Палестиною» та всі інші подібні заходи заборонені, бо становлять загрозу громадській безпеці. Суд пояснив заборону антисемітськими заявами на мітингах та вихвалянням палестинського угруповання ХАМАС.

Однак це не завадило людям знову зібратися на пропалестинські заходи в районі Нойкельн, де проживає багато мігрантів з арабських країн. Поліція переписала особи присутніх, а також затримала кількох людей.

Ще в день нападу ХАМАСу на Ізраїль у Берліні групи людей зібралися на стихійні мітинги на підтримку дій бойовиків. Люди святкували атаку та роздавали солодощі на вулицях Нойкельна. Акції пройшли під гаслом «Хай живе опір палестинського народу».

Подібне фіксується і у Франції

Через зростання антисемітських настроїв у Франції президент Емманюель Макрон зустрінеться з лідерами політичних партій і звернеться до нації по телебаченню. Він прагне закликати до єдності та спробувати запобігти поширенню у Франції наслідків ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Франція має найбільше в Європі мусульманське та єврейське населення, і теперішні події в Ізраїлі сприяли напруженості між ними. Спецслужби країни не бачать конкретних терористичних загроз проти єврейської громади Франції, але загрози можуть надходити від окремих людей.

У Франції за останні дні зафіксували понад сто антисемітських актів, зокрема це теги і свастика в інтернеті, а також образи людей, арешти з ножем біля входу в школу чи синагогу і політ дрона над єврейським місцем поклоніння.

«Палестинська справа є абсолютно гідною поваги, Франція завжди вважала, що нам потрібні дві держави, ізраїльська та палестинська... але якщо це демонстрація підтримки ХАМАС... це ні», — заявив міністр внутрішніх справ Джеральд Дарманін.

А як в інших країнах?

Мітинги на підтримку палестинського ХАМАСу також пройшли в Сполучених Штатах, Великій Британії, Канаді, Швеції та деяких інших країнах. Посадовці деяких із цих держав засудили демонстрації та висловили підтримку Ізраїлю.

Багато країн підтримали Ізраїль після нападу бойовиків ХАМАСу. У містах регулярно організовують акції на підтримку ізраїльтян. Наприклад, у Києві та Харкові 8 жовтня на цифрових екранах транслювали прапор Ізраїлю. Також чимало світових лідерів провели розмови з ізраїльською владою, серед них — Володимир Зеленський.

Коротко про події в Ізраїлі 

Палестинське ісламське угруповання ХАМАС, яке контролює Сектор Гази, зранку 7 жовтня оголосило про початок операції «Потоп Аль-Акса» проти Ізраїлю. По країні випустили шквал ракет, бойовики проникли на територію Ізраїлю в низці різних місць.

Армія Ізраїлю у відповідь оголосила про початок контртерористичної операції «Залізні мечі» в Секторі Гази. Станом на вечір 7 жовтня ізраїльські військові відновили контроль над більшістю прикордонних громад із Сектором Гази, куди проникли бойовики.

За останніми даними ізраїльських джерел, станом на 12 жовтня кількість загиблих в Ізраїлі через напад бойовиків становить 1300 людей. Водночас посадовці частково визнаної Палестини заявляють про 1200 загиблих палестинців у Секторі Гази внаслідок ізраїльських ударів.

В Ізраїлі підтвердили, що ХАМАС захопив цивільних заручників та військовополонених. Лідер ХАМАСу Салех аль-Арурі заявив, що його організація планує обміняти їх на «палестинських в’язнів».

Політико-безпековий кабінет Ізраїлю ввечері 7 жовтня проголосував за застосування пункту 40 Алеф, тобто запровадження стану війни.