Війна

В Іловайській трагедії винні не лише агресори, а й українське керівництво — учасник боїв

30 серпня, 2018 19:08
Війна/В Іловайській трагедії винні не лише агресори, а й українське керівництво — учасник боїв
Зберегти
Вигляд
В Іловайській трагедії 2014 року винні не лише бойовики й російські найманці, але і українське керівництво, яке ухвалювало невірні рішення у штабах.

В Іловайській трагедії 2014 року винні не лише бойовики й російські найманці, але і українське керівництво, яке ухвалювало невірні рішення у штабах.

Про це в ефірі Громадського заявив боєць за Іловайськ, герой фільму «Війна химер» Сергій Міщенко.

«На мій погляд, було кілька помилок, не знаю, на якому рівні. Якщо казати про оточення, то до 26 числа (26 серпня 2014 року – ред) оточення не було. До того часу ми вивозили поранених, а з 27 числа оточення з’явилося. Але якщо ми всі знали ще 24-го, що росіяни зайшли в Іловайськ, то що робилося в ці дні 24-27? Ми би і без всяких коридорів вийшли», — сказав учасник боїв в Іловайську.

На його думку, суд має встановити винних у цій трагедії.

«І робота над помилками повинна бути, бо нерозібрані помилки породжують такі ж помилки надалі», — додав військовий.

Інший учасник бойових дій, який вийшов з Іловайського котла, Валерій Лавренов додав, що, можливо, винних в Іловайській трагедії серед українців назвуть не при нинішній владі, а пізніше.

Раніше в Генпрокуратурі заявили, що дослідження обставин боїв під Іловайськом в цілому завершено, однак остаточне процесуальне рішення ухвалять після допитів українських військових щодо відомих їм обставин Іловайської трагедії.

У справі Іловайського котла допитали понад 1700 потерпілих та понад 2,5 тисячі свідків. Крім того, слідчі здобули понад 100 тисяч речових доказів, серед яких, зокрема, і захоплені в боях зброя й боєприпаси, що поставлялися з Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «До вторгнення росіян війну планували закінчити восени 2014-го»: боєць 51-ї бригади — про вихід з Іловайська

29 серпня в Києві під посольством РФ відбулась акція пам'яті загиблих під Іловайськом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії

28 серпня 2014 року українські війська, які складались переважно із добровольчих батальйонів, потрапили в оточення в Іловайську Донецької області . 

За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тисячі російських військових.

У ніч з 28 на 29 серпня глава РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами.

Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

Згідно із розслідуванням ГПУ, яке продовжувалось 3 роки, під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 — дістали поранення різного ступеня, а близько 300 — потрапили у полон. 

Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків

Збройні Сили України понесли значні втрати озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн грн.​

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилки керівництва АТО та масове дезертирство — головні висновки розслідування Іловайської трагедії.

Більше про:
# Іловайськ
Пов`язані новини