Світ

В Індії скасували спірний податок на гігієнічні товари для жінок

23 липня, 2018 10:35
Світ/В Індії скасували спірний податок на гігієнічні товари для жінок
Зберегти
Вигляд
Індійський уряд вирішив відмовитися від спірного податку на продукти жіночої гігієни на рівні 12%.

Індійський уряд вирішив відмовитися від спірного податку на продукти жіночої гігієни на рівні 12%.

Про це пише CNN.

Рішення стало результатом протестів, які виникли після запровадження нової податкової політики: вперше в історії Індії уряд вирішив створити єдину для всіх 29 штатів систему оподаткування.

Раніше товари в різних індійських штатах оподатковувались по-різному. Це створювало незручності при переміщенні товарів країною та додаткові митні обтяження на товари, які перетинали кордони штатів.

Із початком запровадження нової податкової системи, засоби жіночої гігієни почали оподатковуватись за ставкою 12%. Це викликало хвилю обурення та протестів, адже подібні товари, зокрема контрацептиви, оподатковувались за ставкою 0%.

Внаслідок низки демонстрацій, уряд вирішив скасувати податок на жіночі засоби гігієни.

«Матері та сестри Індії будуть раді почути, що засоби жіночої гігієни були на 100% виключені з-під оподаткування новим податком», — повідомив виконувач обов'язків міністра фінансів Індії Піюш Ґоял.

Але гігієнічна продукція для жінок залишається недоступною для переважної більшості індусок, а мільйони людей, що живуть у злиденній сільській місцевості, використовують замість них ганчірки або навіть тирсу, попіл та листя.

Згідно з Національним опитуванням сім'ї в Індії, понад 40% жінок у віці від 15 до 24 років не мають доступу до гігієнічної продукції під час менструації.

Нагадаємо, що напередодні у Ірландії оголосили про проведення референдуму щодо скасування дискримінаційної статті конституції, яка закріплювала за жінкою лише домашні справи.

Питання гендерної рівності та безпеки українських жінок і дітей у зоні конфлікту на Донбасі потребують уваги ООН, заявляла віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також повідомлялось, що втрати світової економіки від обмежень, які накладаються у деяких країнах на навчання дівчат, складають від 15-30 трильйонів доларів.

Пов`язані новини